Satış Sonrası
 • Kargo Takibi

  Sitemizde Üye girişi Yapıp Siparişlerim Sekmesine Tıklayarak Kargo Durumunuzu Kontrol edebilir, ürününüz hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. 

   

  Siparişlerim Bölümünde Bulunan Anlaşmalı Firmaya Göre Takip Kodunu 

  Yurtiçi Kargo İçin Takip Adresi : KARGO TAKİP

  MNG Kargo İçin Takip Adresi : KARGO TAKİP

  Sürat Kargo İçin Takip Adresi : KARGO TAKİP

  Aras Kargo İçin Takip Adresi : KARGO TAKİP

  Ptt Kargo İçin Takip Adresi : KARGO TAKİP

  Adreslerinden girerek öğrenebilirsiniz.

 • Ürün İadesi

  Siparişinizdeki ürün veya ürünleri; sipariş tesliminden itibaren 7 gün içerisinde HemenSepet.Com un düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.

     ** İade talebinizi ürününüzü tarafımıza göndermeden önce aşağıda belirttiğimiz linkten mutlaka bildirmenizi rica ederiz. Sitemiz üzerinden yapacağınız kayıt formunun bir çıktısını alarak ürünü anlaşmalı kargo firmalarımızla karşı ödemeli olarak tarafımıza gönderebilirsiniz. ( Kutusu açılmamış tekrar satışı mümkün olan ürünler iade alınacak olup, Ürün kusurlu yada arızalı değilse,  Kargo Ücretleri Geliş ve gidiş olarak Kargo anlaşmamız ile hesaplanıp bakiyenizden düşülecektir. )


  İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE FATURANIZIN ASLI İLE GÖNDERİNİZ!

  Arıza/İade/Değişim Bildirim formuna, http://www.hemensepet.com/uye-iade-formu-sayfasi.xhtml linkinden ulaşabilirsiniz.

   

  Cayma hakkı süresi içerisinde iade etmek istediğiniz ürünlerinizi; anlaşmalı kargo firmalarımızla ücret ödemeden gönderebilirsiniz. Anlaşmamız üzerinden kargo hesaplanıp bakiyenizden düşülecektir. Anlaşmalı olmayan kargo firmalarıyla gönderilen iadelerde ücret tarafınızdan ödenir.

   

  Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

   

  • İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
  • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve koli bandı ile bantlanmış veya üzerine yazı yazılmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, ithalatçı/üretici firmaya iade edilebilir veya başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
  • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.
  • Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır. (Örn : hafıza kartları, bilgisayar donanım ve yazılım ürünleri )

   

  Özel Ürünler için iade şartları

    Telefon, Fotoğraf Makinesi, Notebook, Elektronik cihazlar vb.

  • Ürün ekranında yer alan koruma bandı çıkarılmamış olmalıdır. Ekranda ve cihazın diğer yerlerinde çizik, hasar, darbe, sıvı teması vs. olmamalıdır.
  • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Ürün kutusu açılan telefon, fotoğraf makinesi, notebook, vb. iadeleri servis raporuna müteakip yapılmaktadır.
  • Notebook, Masaüstü bilgisayarlar ve PDA (iPhone, Blackberry vb.) ürünlerde iadesinin kabulü için işletim sisteminin kurulmaması gerekmektedir.

   

  Diğer Ürünlerin iadesinde;

  Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler (ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arzedebilen ürünler örn : kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler, kulak içi veya kulak üstü kulaklık vs.), tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünlerin iadesi mümkün değildir.

  Aşağıdaki ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

  • Her türlü yazılım ve programlar
  • DVD, VCD, CD ve kasetler
  • Taşınabilir bilgisayarlar
  • Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)
  • Giyim ve tekstil ürünleri
  • Her türlü kozmetik ürünleri, kişisel bakım, sağlık ve güzellik ürünleri

   

   

  İade İşlemleri

      Yukarıda belirtilen şartlara uyan iadenizi;Ürün İade Formunu doldurarak, ürünün orjinal ambalajının hasar görmesini önleyecek şekilde "Sağlam bir mukavva kutunun daha içine koyarak" tarafımıza gönderdikten sonra iadeniz ulaştığında İade bölümü tarafından incelenir, gerekirse ürünün yetkili servisine yada tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 3 ila 7 gün arasında değişmektedir. İade departmanı tarafından incelenen iadeniz için sizinle irtibat sağlanarak, tercihinize göre yeni ürün gönderimi, para iadesi veya hediye çeki oluşturulması işlemlerinden biri gerçekleştirilir.
   YUKARIDA BELİRTİLEN KOŞULLARI SAĞLAMAYAN İADELER KESİNLİKLE ALINMAYACAKTIR VE TARAFINIZA TEKRAR AYNI ŞEKİLDE GÖNDERİMİ SAĞLANACAKTIR.

 • Faturam bana ulaşmadı. Ne yapmalıyım?

  Faturanız doğrudan üreticilerden gelen ürünler için geçerli olmak üzere PTT vasıtası ile size ulaştırılır. Ptt yoluyla ulaşılmaması durumunda aslı gibidir. kaşeli bir örneği tarafınıza tekrar gönderilir. 

 • HemenSepet.com da satılan ürünlerin garantisi var mı?

  Satışa sunduğumuz tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altındadır. Ürünlerin tamir ve değişim işlemleri de garantör firma tarafından yapılır. Fatura veya garanti belgeniz varsa, size en yakın yetkili servisi arayarak garanti kapsamında ürününüzü tamir ettirebilir, gerekli durumlarda değişim talebinde bulunabilirsiniz. Sitemize gönderilen ürünler de HemenSepet.com tarafından yetkili servislere gönderilir, tamir ya da değişim işlemleri sitemiz bünyesinde yapılmaz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.